Arduıno ile Robot Projeleri

Arduino açık kaynak kodlu, üzerinde çeşitli sensörler barındıran, mikroişlemci ve farklı kodlar ile devreler kurabileceğiniz kolay ve hızlı proje geliştirme platformudur. Arduino aynı zamanda robotik programlama ve kodlama olarak da adlandırılmaktadır ve çocukların algoritmik zekası için çok faydalıdır.

Arduino’nun kullanılması oldukça rahat ve kullanışlıdır. C programlama dili ile kodlanan Arduino kiti, fiziksel olarak küçük bir yapıya sahiptir ve üzerinde çeşitli devre elemanları ve devreler bulunmaktadır. Arduino, üzerinde çeşitli projeler tasarlayıp hafıza ve işlem yapabilme imkânı sağlayan müthiş bir teknolojidir. Arduino Kursu ile Arduino programlamayı öğrenirsiniz ve Arduino’yu temelden başlayıp en ileri seviyeye kadar uygulamalı olarak öğrenirsiniz.

Kurs içeriği okuma yazma bilmesi halinde kendini geliştirmek isteyen her bireye ve öğrenciye göre hazırlanmıştır. Eğitimlere katılmak için her hangi bir yaş sınırı yoktur. Her hangi bir şekilde elektronik, kodlama, programlama bilgisi olması şart değildir. Kurslarımızda eğitimler, en kolay yoldan, her kesin öğrenebileceği şekillerde ve her yaş grubunu kapsayacak uygulamalarla anlatılmaktadır. Bu eğitimlerde katılımcıların Arduino ve Robotik dünyası ile tanışmalarını, her yaş grubuna uygun farklı Arduino ile elektronik tasarım, proje tasarlama, programlama yöntemlerini anlamalarını sağlanacaktır.